">

angličtí špioni a ruská sága

Pokud rádi posloucháte rozhlasové hry, literární pořady nebo podcasty a navíc v angličtině, nenechte si uniknout tyto dva tipy:

Deník *The Guardian* u příležitosti premiéry filmu *Tinker, Tailor, Soldier, Spy* podle stejnojmenného špionážního románu Johna Le Caré nabídl v rubrice “Books season” sedm nezkrácených audioknih tohoto autora ke stažení zdarma. (Nabídka již bohužel není aktuální, proto jsem odkazy odstranila, víc o rubrice zde).

(upoutávka na film *Tinker, Tailor, Soldier, Spy*)

neviditelny text

Druhý tip je od BBC 4, ano, té stanice, která inspirovala protestní twitterový maraton. Minulou neděli začala vysílat osmihodinovou, třináctidílnou adaptaci románové kroniky Vasilije Grossmana *Život a osud*, kterou kritika přirovnává k *Vojně a míru* L. N. Tolstého. Jestli mají pravdu, nemůžu posoudit, knížku jsem ještě nečetla, ale už její příběh (tedy to, jak román vznikl, jak ho „zatkla“ KGB a jak se na mikrofilmu dostal do Francie) mě zaujal. Jednotlivé díly rozhlasové adaptace budou ke stažení vždy měsíc na stránkách BBC 4 **tu** (ve formátu MP3 128kbps). Anglisty možná potěší fakt, že anglický překlad Roberta Chandlera je na Amazonu k dispozici i pro Kindle (s tradiční ukázkou zdarma) – a nerada to píšu, ale je výrazně levnější než překlad český.

neviditelny text

Ještě upoutávka a rozhovor s Kennethem Branaghem a Davidem Tennantem, kteří v adaptaci Grossmanova románu hrají hlavní role:


neviditelny text

flattr this!

Štítky: ,Back to Top ↑