">

links of the week / týdenní žně (17/52)

  • “V Čechách si lidé myslí, že by si to spisovatel měl psát někde po nocích, že to vlastně práce není, jako by to byl koníček. To je samozřejmě nesmysl. Kniha vzniká několik let a chce to soustředění,“ říká spisovatelka a překladatelka Radka Denemarková v rozhovoru pro ČT, který je nejen o jejím oceněném románu *Peníze od Hitlera*, ale i o překládání a postavení literatury ve společnosti.
  • Společnost Euromedia Group chce v červnu uvést na trh vlastní hardwarovou čtečku. Překvapí sice, že její generální manažer nezná omezení té softwarové (Ebux Wooky), ale do léta je ještě času dost.
  • Evoluční psycholog vědec Quentin Atkinson na základě svého výzkumu tvrdí, že všech více než 6 000 dnešních jazyků má jeden africký základ. (Víc se dočtete například v New York Times.)
  • Scott Esposito wrote an inspiring post post about reviewing translations for the online magazine Words with Borders.
  • Harper Lee, the author of *To Kill a Mockingbird*, turned 85 this week. Three years ago she wrote: “Looks like books are coming to an end.” Looks like she may be right.
  • Two new interesting reviews of the English translation of aphorisms by the Slovak writer, performer and philosopher Róbert Gál, Signs and Symptoms, have been published recently: one by the writer and literary critic Damian Kelleher and one by the poet Joseph Hutchison. The book was published by Twisted Spoon Press, the independent publisher based in Prague, in 2003 and it is also available at Amazon.
  • A nakonec… TED video na téma dobra a zla: “*Philip Zimbardo: Jak se z obyčejných lidí stanou zrůdy… nebo hrdinové*” (Philip Zimbardo shows how people become monsters … or heroes) – zajímavé hlavně v souvislosti s blížícím se brněnským prvním májem:

flattr this!

Štítky:Back to Top ↑