">

links of the week / týdenní žně (13/52)

  • Nejdřív dvě pozvánky: v Praze se 16. – 20. dubna koná 21. Festival spisovatelů na téma „Někdo to rád horké“ a v Brně se na červen chystá první knihovnický festival KISK FEST (zatím má jen stránku na Facebooku).
  • Společnost Euromedia Group spustila prodej e-knih na ebux.cz. Ceny jsou zatím stejné jako na stránkách ereading.cz nebo palmknihy, na rozdíl od jejich provozovatelů však šla EG typicky českou cestou: rozhodla se ignorovat existenci už existujících a osvědčených čteček (např. Nook nebo Kindle) a prodej bude možný jen přes program Wooky. To možná uvítají ti, kteří čtou (pro mě nepochopitelně) knížky na mobilech, případně „applisti“, ovšem pro mě je toto řešení nepřijatelné a podepisuju to, co o něm napsal Daniel Dočekal.
  • Rozhovor s literárním historikem Pavlem Janáčkem o tom, jak a čím se u nás uživí spisovatel, a o postavení literatury ve společnosti je k dispozici na stránkách nakladatelství Host – mnohé z toho, co v něm zaznělo, platí i pro literární překladatele.
  • A konečně je k dispozici záznam konference TEDxPrague – nejvíc na mě (i přímo na místě) zapůsobilo vystoupení paní Františky Hany Garlíkové.
Back to Top ↑